Petek Temizliği

Petek Temizliği
Petek Temizliği, Öncü Tesisat

Peteklerin sürekli kullanımından dolayı, periyodik olarak bakımının yapılması gerekmektedir.

Bakımı yapılmayan petek ve kombi devir daim yapamadığından suyu devamlı ısıtmak zorunda kalır. Temizlik işleminden sonra bu ısıtma süresi uzar ve yakıt tasarrufu sağlanır. Petek temizliği yaptırmak size önemli miktarda yakıt tasarrufu yapmanızı sağlar.

Peteklerin içerisinde havanın dolmasını sağlayan etkenlerden biri içeride biriken bakterilerdir. Bunların çamurumsu bir yapıya dönüşmesi peteğin içerisinde havanın oluşmasına neden olur ve bu sebepten peteklerin havasının alınması artık bir zaruret hali alır. Bu durumda yapılması gereken tek şey peteklerin temizlenmesidir.

Son teknoloji ürünü Petek temizleme makinesi ile peteklerde ulaşılmadık bir nokta kalmaz. Tıkanan yer neresi olursa olsun, o bölgeyi de diğer bölgeler ile birlikte temizleyerek petekleri tertemiz yapar.

Petek Temizleme İşlemi

Öncelikle tesisatın içerisindeki su tahliye musluğundan boşaltılır ve böylece petek temizleme işlemine başlanır. Borunun yüzeyindeki kalıntıların giderilmesi için temizleyici özel sıvılar peteklere gönderilir ve peteklerdeki kirliliğe bağlı olarak yarım saat ile 2 saat arasında dolaşım yapılarak petekler temizlenir.

Suyun dolaşımını tersine çevirerek çalkalanma oluşturur ve bu da peteklerin temizlinmesine önemli katkı sağlar. Kirli suyu içerisinde ki özel haznelerinde toplayarak kesin bir şekilde temizler. Petek temizleme cihazımız bu iş için özel üretilmiş olup debisi yüksek basıncı azdır. Cihaz tesisatınızdaki hiçbir düzeneğe zarar vermez.

Basınçlı su ile yıkama cihazları ile tesisat içerisine basınçlı su verilerek temizleme yapılır ve temizlik için gereken sökücü güç de bu basınçlı su ile uygulanır. Burada amaç peteklerin su kanallarını temizleyip açmaktır. Basınçlı su ile temizleme yapılırken tesisatın içinde hiç temizleme sıvısının kalmaması gerekmektedir. Temizleme sıvısının kalmadığından emin olunduktan sonra temizleme işlemi tamamlanır.

Son olarak petek temizleme cihazı sistemden sökülür kombi filtreleri temizlenir. Yine başka bir kimyasal koruyucu sistemde bekletilerek kontroller yapılır. Petek havaları tek tek alınıp, vanaların reglaj ayarları yapıldıktan sonra teslim edilir.

Bu işlemler petek sayısına bağlı 2-3 saat gibi zaman alır.


Petek Temizliği

Öncü Tesisat
0542 303 49 96